Sekcja „MASTERS”

Zajęcia „Masters” są przeznaczone dla osób, które zakończyły soją przygodę z pływaniem, ale prędzej czy później „głód” treningowy oraz startowy powraca i to zarówno u byłych zawodników jak i u tych co zawodnikami chcieli być w młodości, więc i dla osób które chciałyby rozpocząć przygodę z treningiem. Okazuje się wtedy, że „być zawodnikiem” wcale nie jest synonimem „być młodym”, a klepsydra odliczająca czas od pierwszego pojawienia się na basenie do pierwszego startu w poważnych zawodach wcale się nie przesypała, tylko się odwróciła pokazując nam, że wszystko jeszcze przed nami. Mimo upływającego czasu, dalej możemy czuć dreszczyk emocji stojąc na słupku startowym czekając na sygnał sędziego. A przy tym wszystkim dbając o zdrowie i integrując się społecznie.

Założenie:  Doskonalenie techniki pływania, przygotowanie do zawodów, dbałość o zdrowy styl życia, integracja społeczna.

Zawody: Puchar Masters, Mistrzostwa Polski Masters, wewnętrze zawody przygotowujące.

Warunki uczestnictwa : Brak przeciwskazań do uprawiania pływania (dobry stan zdrowia), Minimum 25 lat,

masters1

Jednym słowem MASTERS. Czyli kluby „starszych” pań i panów, którzy chcą rozwijać swoją pasję jaką jest pływanie. W Europie i na Świecie ruch pływacki Masters działa od dawna. Aktualnie obejmuje rzesze pływaków i organizuje zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy. W Polsce ruch ten jest w fazie organizacji, rozwija się dynamicznie i każdego roku pojawiają się nowe kluby oraz rośnie liczba zawodników. Więc i my podążamy za rozwojem i wypełnimy jakże ważną lukę w społeczeństwie.

Aby rozpocząć karierę Masters należy mieć minimum 25 lat (liczy się rok urodzenia). Rywalizacja odbywa się w przedziałach 5 letnich: kat.A: 25 – 29 lat, kat.B: 30 – 34 kat.C: 35 – 39 itd. Ciekawe jest to, że każda kategoria ma swoje rekordy krajowe i międzynarodowe więc jest co pobijać i o co walczyć. I my stworzymy własne rekordy klubowe w tej kategorii.  Pewnie, że wśród Masterów jest dużo legendarnych pływaków- olimpijczyków, rekordzistów, mistrzów, ale należy pamiętać, że jest też mnóstwo osób bez zaplecza w postaci wielu lat kariery. Są to pasjonaci, których również poszukujemy w Klubie „Jasień” aby szerzyć tę szczytną i chwalebną ideę.

Zapraszamy !