Szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego

W dwa dni członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasień” Sucha Beskidzka uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego, oraz ratownictwa wodnego.

W sobotę 21 marca odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego przeprowadzone przez firmę pierwszapomoc.szkolnia.pl, w przeciągu 2 godzin szkoleniowcy zapozorowali nas z obowiązującymi zasadami i schematami postępowania w nagłych przypadkach. Już nie są nam obce takie pojęcia jak pierwsza pomoc, reanimacja, czy postępowanie ABC. Zaznajomiliśmy się z obsługą defibrylatora i procedurami wzywania pomocy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

W drugim dniu szkolenia zaznajomieni zostaliśmy z typowymi akcjami ratownictwa wodnego. Po pokazie akcji raotoqniczych przeprowadzonych przez naszych starszych kolegów i koleżanek oraz naszych trenerów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASami mogliśmy przećwiczyć takie akcje jak:

  • akcja z boją SP
  • akcja z pasem ratowniczym typu”węgorz”
  • z zasobnikiem ratowniczym
  • oraz z pomocą straży OSP Sucha Beskidzka nauczyliśmy się wpinać osobę poszkodowaną w deskę ratowniczą

Wszystko odbywało się w ramach projektu

Poprawy systemu ratownictwa na terenie przygranicznym Polsko-Słowackim

 

https://plus.google.com/photos/105742989467882239982/albums/6129130505751212929

 

Komentowanie jest wyłączone