UKS „Jasień” Najlepszą Organizacją Pozarządową

WP_20160507_18_43_57_ProZ dumą informujemy, że podczas uroczystej gali konkursu „Osobowość Ziem Górskich”, która odbyła się w Żywcu, tytuł „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich” powędrował do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasień”  Sucha Beskidzka.  Jest to dla Nas szczególne wyróżnienie, a przede wszystkim potwierdzenie dobrej pracy na rzecz młodzieży w klubie. Słowa podziękowania należą się każdej osobie, która uczęszczała na zajęcia klubu. A 2008 roku było Was już ponad tysiąc. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaufanie.

Słowa podziękowania kierujemy Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka p. Stanisławowi Lichosytowi za coroczne wsparcie w działalności klubu, oraz za nominacje do Konkursu „Osobowość Ziem Górskich”.

 sponsorzy

Najpierw Komisja Konkursowa wybrała po trzy najlepsze Organizacje  z terenu Polski i Słowacji, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Zgłoszeń do Konkursu mogli dokonywać pochodzące z polsko-słowackich regionów górskich samorządy gospodarcze, stowarzyszenia i fundacje, prawni reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, organizacje samorządowe, placówki kulturalne i oświatowe oraz media. Mieli taką możliwość również sami mieszkańcy terenów górskich (Polacy lub Słowacy. Następnie odbyło się głosowanie internetowe, w którym zdobyliśmy największą ilość głosów. Siódmego maja odbyła się gala podsumowująca, gdzie decyzją Kapituły „Koalicji Marek Ziem Górskich”  Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” został „Osobowością Ziem Górskich” w kategorii „Organizacja Pozarządowa”.

 

 

Konkurs odbywał się w 7 kategoriach, oraz jak co roku wybierany jest Ambasador „Koalicji Marek Ziem Górskich” .

WP_20160507_18_10_05_Pro WP_20160507_18_13_00_Pro WP_20160507_18_13_18_Pro WP_20160507_18_13_41_Pro WP_20160507_18_14_09_Pro WP_20160507_18_15_26_Pro WP_20160507_18_59_57_Pro

Tegorocznym Ambasadorem Ziem Górskich został ks. prałat Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan. Pozostali laureaci to:

Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich:

Štefan Červeň – AQUAZORBING, s.r.o.

 

Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich:

Richard Holec – Hotel ****Liptovsky Dvor

Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich:

Bogusława i Bogusław Choczyńscy – EUROFIRANY B.B. Choczyńscy Sp. J.

Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich

Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” w Suchej Beskidzkiej

Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich

Jan Smarduch – Wójt Gminy Nowy Targ

Osobowość Ziem Górskich

Józef Broda

Finałem gali był przepiękny koncert w wykonaniu gwiazdy polskiej piosenki Ryszarda Rynkowskiego

Komentowanie jest wyłączone