ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNEJ

Klub prowadzi zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. W ramach tych zajęć klub zorganizował w dniu 14 maja spotkanie z Panią Teresą Całką-Lizis – dr rehabilitacji, wykładowcą naukowym, kierownikiem zakładu Korekcji Wad Postawy na Krakowskiej AWF, Członkiem Krakowskiego Ośrodka Diagnostyki Kręgosłupa, specjalistą metody PNF, japońskiej terapii manualnej wg. Masayuki Sayonji, autorką kilkunastu książek i artykułów poświęconych Korekcji Wad Postawy. W spotkaniu uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi.

msit

Podczas spotkania pani doktor omówiła istotne zagadnienia wad postawy, które są wynikiem ;

słabego umięśnienia, dystonii mięśniowej, zmniejszonej aktywności fizycznej, otyłości , nadwagi.

Udzieliła cennych wskazówek rodzicom dzieci posiadających wadę postawy w ramach codziennego funkcjonowania ;jak prawidłowo dobierać obuwie, jak prawidłowo stosować właściwe pozycje , jak po prostu prawidłowo siedzieć w szkolnej ławce czy przy komputerze.

Doradziła wybór odpowiedniego sposobu  poruszania się ,wytłumaczyła jak unikać ruchów niepożądanych lub wręcz szkodliwych dla danej wady.

Pani doktor zbadała postawy ciała przybyłych dzieci.

20180514_172951 20180514_180054 20180514_180059 20180514_180113

Dalsze konsultacje z Panią dr Teresą Całką- Lizis po wcześniejszym umówieniu spotkania, zapisy pod nr telefonu 502 712 330.

Komentowanie jest wyłączone