Zawody z Wicemistrzem Świata Wojciechem Wojdakiem

Pływacy Jasienia udanie brali w Nowym Sączu przykład z medalisty Mistrzostw Świata Wojciecha Wojdaka

20181020_153708(0)

W sobotę 20 października br. 18 – osobowa ekipa pływaków UKS Jasień Sucha Beskidzka spędziła niemal cały dzień na obiekcie MOSiR w Nowym Sączu biorąc udział w niezwykłym mityngu pływackim, którego patronem i jednocześnie uczestnikiem (!) był Wicemistrz Świata i brązowy medalista MŚ na 800 metrów stylem dowolnym Wojciech Wojdak. Obecność tak znanego zawodnika zgromadziła na sądeckiej pływalni niezwykle silne grono klubów z całej Małopolski i Podkarpacia, których reprezentanci chcieli poznać osobiście gwiazdę pływania, a niektórzy mieli nawet możliwość zmierzenia się z nią w wodzie, póki                             co z oczywistym skutkiem, jednak duża dawka motywacji pozostanie przy młodych zawodnikach.

Jedenastka dziewcząt i siódemka chłopców reprezentujących Jasień znakomicie wykorzystała okazję do zaprezentowania się w silnym gronie uznanych ekip pływackich i wywalczyła łącznie w poszczególnych kategoriach wiekowych aż 15 medali (8 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe)              bijąc przy tym wiele rekordów życiowych i uzyskując w większości przypadków wyniki niewiele                     od nich odbiegające. W stawce 18 zespołów w klasyfikacji drużynowej klub z powiatu suskiego zajął 5 miejsce, a biorąc pod uwagę ilość zdobytych medali 4 miejsce. Bardzo dobre statystyki mogły być jeszcze lepsze, jednak w kilku przypadkach reprezentanci Jasienia ocierali się o podium uzyskując pechowe, ale równie wartościowe czwarte miejsca. Medaliści mieli przyjemność odbierać medale, dyplomy i gratulacyjne uściski rąk od samego Wojciecha Wojdaka, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć, w tym tak popularnych obecnie „selfie”. Zmęczeni wielogodzinnymi zmaganiami w wodzie,              ale jednocześnie niezwykle zadowoleni z wyników i zmotywowani do bicia kolejnych „życiówek”, pływacy Jasienia wracają z Nowego Sącza z dużym bagażem medali i bezcennych doświadczeń                 oraz pozytywnych emocji, które od poniedziałku dodadzą im sił w kolejnym tygodniu pracowitych treningów. A już za tydzień w sobotę UKS Jasień Sucha Beskidzka wyrusza do Bielska – Białej                          na niezwykle wymagające, ale i prestiżowe zawody o Puchar i Ciupagę Ondraszka, na których co roku stawia się śmietanka młodych pływaków z Małopolski i Śląska.

Medaliści z Nowego Sącza:

Złote medale:

Wiktoria Gracjasz – 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym;

Wojciech Droński – 100 m stylem klasycznym;

Karol Sowa – 100 m stylem klasycznym;

Milena Łazarz – 400 m stylem dowolnym; konkurencja specjalna „Wojciecha Wojdaka”

Ewa Wrona – 100 m stylem grzbietowym;

Nikola Panek – 100 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym

 

Srebrne medale:

Julia Parchańska – 100 m stylem grzbietowym;

Michał Koczur – 100 m stylem klasycznym;

Milena Łazarz – 100 m stylem dowolnym;

Sztafeta 4 x 100 m zmiennym

 

Brązowe medale:

Dawid Zajda – 25 m stylem klasycznym;

Nikola Panek – 400 m stylem dowolnym; konkurencja specjalna „Wojciecha Wojdaka”

Ewa Wrona – 100 m stylem klasycznym

 

Komentowanie jest wyłączone