Zdobyliśmy Wiedeń – 3 medale przywieźliśmy z Wiednia

Od 25 do 28 maja w Wiedniu odbywał się Międzynarodowy Miting Pływacki.

 

Do stolicy Austrii przyjechało niemal 1500 zawodników z 90 klubów z niemal 20 krajów.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Barw Naszego powiatu broniła Milena Łazarz, Nikola Panek, Weronika Habowska, Maciej Talaga, Michał Koczur i Mikołaj Pająk.

Pierwszy dzień w Wiedniu przeznaczyliśmy na aklimatyzację  i odpoczynek po podróży. Zapoznaliśmy się z pięknym obiektem, który niegdyś był gospodarzem Mistrzostw Świata w Pływaniu. Po rezonansie odbyliśmy wspólny trening na dwóch basenach 50 metrowych.

W drugim dniu od razu przystąpiliśmy do rywalizacji. Do boju stanęli wszyscy suscy pływacy. Po niesamowitym biegu na dystansie 100 m stylem klasycznym stryszawianka Nikola Panek zajęła trzecie miejsce dając się wyprzedzić tylko Węgierce i Austriaczce.

Trzecie miejsce wywalczyła, inna stryszawianka Weronika Habowska na dystansie 200 m stylem grzbietowym, dając się wyprzedzić tym razem tylko Austriaczce i Czeszce.

Wspaniały rezultat uzyskał Mikołaj Pająk na dystansie 50m stylem dowolnym osiągając wynik 26,25. Wynik ten dał wysokie 6 miejsce, aby znaleźć się na podium trzeba było płynąc 25,85.

Do medalu niewiele zabrakło Michałowi Koczurowi na dystansie 200 m stylem klasycznym. Do podium tym razem zabrakło nieco ponad 3 sek.

Srebro w drugim dniu zawodów zdobyła Weronika Habowska na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Wszyscy  „Jasieniowcy” poprawili swoje rekordy życiowe.

Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie chociaż części stolicy Austrii.

W wolnym czasie udaliśmy się na Kalemberg, dla Nas Polaków ważne miejsce. Był to czas na powtórkę z Historii. Zwiedziliśmy również piękny malowniczy Pałac Cesarski  Schonbrunn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSC_6481 DSC_6609 DSC_6588 DSC_6572 DSC_6547 DSC_6518 DSC_6649 DSC_6659 DSC_6722 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentowanie jest wyłączone