Historia

Klub powstał we wrześniu 2008 z inicjatywy rodziców, najaktywniejszych instruktorów oraz młodzieży korzystającej z Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, dla której głównie klub został założony. Coraz większa popularyzacja sportów wodnych w naszym mieście, również odegrała znaczącą rolę w zaistnieniu klubu.

Od stycznia 2005, gdy pływalnia została otworzona z każdym dniem popularność sportów wodnych była coraz większa. Odpoczynek w wodzie jest bardzo dobry, a wręcz wskazany dla każdego w każdym wieku, pod warunkiem że jest on bezpieczny. Dlatego właśnie chcemy zachęcać i uczyć dzieci, młodzież i każdego chętnego do pływania, aby wspomniane wcześniej bezpieczeństwo zwiększyć do maksimum.

W przyszłości chcemy również, aby nasi pływacy-wychowankowie reprezentowali nasze miasto na zawodach pływackich w okręgu, makroregionie oraz w kraju. Będziemy również organizować zawody pływackie oraz zgrupowania i obozy.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO NASZEGO KLUBU!

Komentowanie jest wyłączone