Pływanie a odchudzanie

imagesW dzisiejszych czasach, niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz, możemy codziennie pływać. W wielu miastach znajdują się świetnie wyposażone baseny.

W zimie temperatura wody jest często wyższa niż latem, by zmniejszyć dyskomfort podczas zanurzania się. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że sport ten uznawany jest za najzdrowszą ze wszystkich dyscyplin. Może ją uprawiać każdy, bez względu na kondycję i wiek.

 

Aby osiągnąć zamierzony cel – utrata tkanki tłuszczowej, poprawa wytrzymałości fizycznej powinno się pływać bez przerwy około 30 min. Pływanie systemem: 10 minut stylem dowolnym – przerwa – kolejne 10 minut pływania – przerwa ma wyłącznie właściwości regeneracyjne i rozluźniające.

Dla osób z nadwagą najbardziej wskazane jest pływanie stylem klasycznym – żabką. Jeśli osoba pływa dłużej niż 20 minut, to wykonuje trening aerobowy – spalanie tkanki tłuszczowej. Pływanie żabką również wzmacnia mięśnie całego ciała, a w szczególności mięśnie klatki piersiowej, pleców ud oraz pośladków. Należy jednak pamiętać, że najważniejszą sprawą jest prawidłowa technika. W ciągu półgodzinnego pływania spala się 200-450 kcal, w zależności od wagi ciała, stylu i intensywności. Aby szybciej spalić tkankę tłuszczową zaleca się połączyć pływanie z treningiem siłowym. Dobrym rozwiązaniem jest raz w tygodniu pływanie stylem klasycznym, raz w tygodniu uczestnictwo w aqua aerobiku i raz w tygodniu 45 min. trening siłowy.

Komentowanie jest wyłączone