Sportowiec Roku 2018

Sportowiec  Roku 2018

Już po raz kolejny zawodnicy i zawodniczki UKS Jasień znaleźli się w wśród prestiżowym rankingu Sportowca Roku 2018 w powiecie suskim. W rankingu Nadzieja Powiatu Suskiego znaleźli się Milena Łazarz oraz Wojciech Droński.

Serdecznie Gratulujemy

milena

Sylwetki

MILENA ŁAZARZ

Zawodniczka UKS Jasień Sucha Beskidzka, rocznik 2006, trenująca regularnie od prawie 6 sezonów, bardzo wszechstronna, aczkolwiek jej ulubione style to dowolny, motylkowy i zmienny. Członek kadry wojewódzkiej. W ostatnim czasie wyspecjalizowała się szczególnie w najbardziej wymagających fizycznie dystansach długich w kraulu, tj. 200, 400 i 800 metrów, odnosząc coraz większe sukcesy                   i notując czasy konkurencyjne nawet w skali ogólnopolskiej. Regularnie bierze udział w licznych zawodach klubowych na terenie kraju i zagranicy oraz w obozach sportowych i konsultacjach organizowanych przez macierzysty klub. W poszczególnych konkurencjach w pierwszej „20” w Polsce.

 

Najlepsze i najważniejsze wyniki z 2018 r.:

 • Mistrzostwa Powiatu Suskiego – 1 miejsce 50 m styl dowolny
 • Sądecki Mityng Pływacki w Nowym Sączu – 1 miejsce 400 m styl dowolny i 2 miejsce 100 m styl dowolny
 • Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Kielcach – 2 miejsce 200 m styl dowolny, 2 miejsce 400 m styl dowolny, 3 miejsce 100 m styl dowolny
 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Piekarach – 3 miejsce 400 m styl dowolny
 • Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Zabierzowie – 3 miejsce 800 m styl dowolny
 • Międzynarodowy Mityng Pływacki w Dortmundzie Swim Race Days – miejsca w czołowej dziesiątce w stylu dowolnym wśród zawodników z całego świata

 

WOJCIECH DROŃSKI

Zawodnik UKS Jasień Sucha Beskidzka, rocznik 2005, trenujący regularnie od prawie 5 sezonów, najlepszy zawodnik klubu w stylu klasycznym, czołowy żabkarz w Małopolsce. Członek kadry wojewódzkiej.  Regularnie bierze udział w licznych zawodach klubowych na terenie kraju                        i zagranicy oraz w obozach sportowych i konsultacjach organizowanych przez macierzysty klub. W poszczególnych konkurencjach w pierwszej „20” w Polsce.

 

Najlepsze i najważniejsze wyniki z 2018 r.:

 • Mistrz Powiatu Suskiego w stylu klasycznym
 • Mistrz Województwa Małopolskiego MSZS w stylu klasycznym
 • Międzynarodowy Mityng Pływacki w Dortmundzie Swim Race Days – 1 miejsce 50 m styl klasyczny, trzy miejsca w pierwszej piątce mityngu
 • Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu – 3 miejsce 50 m styl klasyczny i 2 miejsce 100 m styl klasyczny
 • Puchar Solnego Miasta I – 2 miejsce 100 m styl klasyczny
 • Puchar Solnego Miasta II – 2 miejsce 50 m styl klasyczny i 2 miejsce 100 m styl klasyczny
 • Sądecki Mityng Pływacki w Nowym Sączu – 1 miejsce 100 m styl klasyczny
 • Puchar Zakopanego – 3 miejsce 100 m styl klasyczny
 • Ogólnopolskie Zawody Pływackie ,,Bijemy rekordy” w Oświęcimiu pod patronatem Pawła Korzeniowskiego – 3 miejsce 50 m styl klasyczny

Komentowanie jest wyłączone