Udane zakończenie roku pływaków z suskiego Jasienia

W dniach 15-16 grudnia 2018 odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Zabierzowie. W zawodach klub zdobył 6 medali indywidualnie i sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce. Zawodnicy świetnie wystartowali, ustanawiając nowe rekordy życiowe  i wpisując się na listę medalistów województwa małopolskiego:

• Wiktoria Gracjasz – mistrzyni województwa stylem dowolnym 50m
  • Wiktoria Gracjasz ¨C mistrzyni województwa stylem motylkowym 50m
  • Barbara Sowa ¨C wicemistrzyni województwa stylem grzbietowym 200m
  • Wiktoria Gracjasz ¨C wicemistrzyni województwa stylem grzbietowym 50m
  • Wiktoria Gracjasz ¨C wicemistrzyni województwa stylem zmiennym 100m
  • Milena ¨Łazarz ¨C druga wicemistrzyni województwa stylem dowolnym 800m
  • sztafeta (Ewa Wrona, Wiktoria Gracjasz, Barbara Sowa, Milena ¨Łazarz) 4x50m stylem dowolnym ¨C brązowy medal.

W zawodach wystartowali jeszcze Wiktoria Kowaliczek, Maria Wrona, Paweł Pochopień, którzy poprawili rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje fakt, że zawody w Zabierzowie są najważniejszymi zawodami klubowymi w naszym okręgu małopolskim. Gratulujemy zawodnikom i życzymy im sukcesów w Nowym Roku 2019.

Ponadto „Jasieniowe” dziewczyny Nikola Panek i Weronika Habowska startowały w Mistrzostwach Polski w Ostrowu Świętokrzyskim.

W wyniku zmagań dziewczyny znacząco poprawiły swoje rekordy życiowe. A uzyskane wyniki dały miejsce w trzeciej dziesiątce wśród najlepszych pływaczek w Polsce.

Serdecznie gratulujemy!