W zdrowym ciele zdrowy duch

W sobotę 24 października zawodnicy UKS „Jasień” wzięli udział w X Jubileuszowych Zawodach Puchar Solnego Miasta w Wieliczce. Zawody rozgrywane były w dwóch blokach.

W pierwszym bloku startowali zawodnicy w kategorii wiekowej 9 lat i młodsi /Lena Wrzodek, Lidia Miklusiak, Kuba Chromy i Adam Burliga/

Kuba Chromy zajął I miejsce w stylu klasycznym i III miejsce w stylu dowolnym,ustanawiając rekordy życiowe.

Lena Wrzodek brązowy medal w stylu klasycznym i rekord życiowy.

Adam Burliga chociaż otarł się o podium /IV miejsce/, to pobił swój rekord życiowy.

Na uwagę zasługuje też występ Lidii Miklusiak, która pobiła swoje rekordy życiowe.

W drugim bloku startowali zawodnicy 10-13 letni /Wiktoria Gracjasz, Wiktoria Kowaliczek, Kacper Surmiak, Dawid Zajda, Jakub Sala i Samuel Sikora/

Najjaśniejszą gwiazdą zawodów była Wiktoria Gracjasz. Zawodniczka zwyciężyła w wyścigu Race  na 50m stylem motylkowym z nowym rekordem życiowym, na 100m stylem dowolnym również z rekordem życiowym i na 100m stylem grzbietowym z rekordem życiowym.

Jakub Sala zajął III miejsce stylem grzbietowym na 50m poprawiając swój rekord życiowy, a Kacper Surmiak srebro na 100m stylem dowolnym i rekord życiowy.

W niedzielę 25 października nie mogło zabraknąć zawodników UKS „Jasień” podczas Soboty Pływackiej w Bochni. Klub reprezentowało 5 zawodników – Wiktoria Gracjasz, Kacper Surmiak, Jakub Sala, Dawid Zajda i Maria Wrona. Jak można się było spodziewać i na tych zawodach odnieśliśmy spore sukcesy. W sumie zdobyliśmy 10 medali – 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe oraz rekordy życiowe.

Wiktoria Gracjasz I miejsce stylem motylkowym 100m i rekord życiowy, I miejsce w stylu klasycznym 200m i I miejsce stylem zmiennym 200m,

Sala Jakub II miejsce stylem grzbietowym 50m i I miejsce stylem zmiennym 100m i rekord życiowy,

Kacper Surmiak III miejsce stylem grzbietowym 100m i rekord życiowy i II miejsce  200m stylem zmiennym  i rekord życiowy

Dawid Zajda II miejsce stylem klasycznym 50m,

Maria Wrona III miejsce stylem klasycznym 200m i II miejsce stylem dowolnym 400m i rekord życiowy. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy bardzo wysokie IV miejsce.

Gratulujemy sukcesów i osiągnięć, zwłaszcza, że treningi zawodników odbywają się teraz w tak trudnych czasach i bez dostępu do rodzimego basenu w Suchej Beskidzkiej. Treningi odbywają się w Wadowicach.